Ilość osób w orkiestrze weselnej ma znaczenie?

Zastanawiające, dla mnie, jest, czy ilość osób występujących w zespole muzycznym, bywających na weselu, ma znaczenie? Czy ilość przekłada się na jakość?
Po pierwsze warto zorientować się, jak wygląda najpopularniejszy skład takiej grupy muzycznej. Najczęściej jest to grupa czteroosobowa, w tym jeden lub dwóch wokalistów, oraz dwoje pozostałych, często będących „z tyłu”, grających na instrumentach. Zdarza się tak, że wokaliści wspaniale łączą śpiew z graniem na wybranych instrumentach.
Wydarzeniem, dla mnie szczególnym jest orkiestra weselna składająca się tylko z dwóch osób. Często kobieta śpiewa, użyczając swojego głosu, a mężczyzna należący do wspólnego zespołu gra na instrumencie. Nie sądzę, aby tak mała grupa wokalna była w czymś gorsza od grupy na przykład, wyżej wymienionej, czteroosobowej. Jednak, osobiście wybierając dla siebie zespół muzyczny na uroczystość weselną, chciałabym, aby posiadał instrumenty, które nadadzą wspaniały charakter całego wesela.

Najbardziej podoba mi się, kiedy kobieta, wokalistka wydobywa także dźwięki na trąbce. Jest to niezwykle uroczy, ale zarazem bardzo trudny wyczyn, ale muszę przyznać, że z pewnością wielu gościom podoba się ten sposób umilenia czasu na weselu, przez wybrany, zespół muzyczny.
Występy na weselach wcale nie są czymś gorszym dla orkiestry, jest to podobny wyczyn do pokazania swojej muzyki na różnorakich koncertach. Tak więc warto wybrać taki skład zespołu muzycznego, aby odpowiadał, co najważniejsze Młodej, kochającej się, Parze, ale też wielkości sali weselnej oraz charakterowi danej imprezy. Mimo, iż mamy do wyboru wiele zespołów, trudne jest, aby zadowolić każdego z zaproszonych uczestników. Trzeba więc posłuchać przed główną imprezą, choć jednego kawałka w wykonaniu grupy muzycznej, aby z czasem się niemiło rozczarować.

Zespoły weselne składają się również z samych mężczyzn. Takiemu zjawisku najbardziej przyglądają się kobiety. Jest to naprawdę urocze, ponieważ pięknie śpiewający i wykonujący muzykę na instrumentach, to wielki wyczyn. W takiej orkiestrze występują najczęściej dwie lub trzy osoby. Wtedy jeden z mężczyzn gra na gitarze, często jest to śpiewający facet w zespole, pozostali wydobywają dźwięki z instrumentów klawiszowych i często saksofonu. Według mnie jest to idealne połączenie na przyjęcie weselne.
Nie sposób zapomnieć, ku uciesze mężczyzn, iż orkiestra weselna może składać się tylko z samych, pięknych i uroczych kobiet. Nie znaczy to, że kobiety nie grają na takich instrumentach jak perkusja czy gitara, są równie doskonałe w swojej pracy, jak mężczyźni, a do tego mogą porwać oraz zachęcić, zazwyczaj nieśmiałe grono męskie do wspaniałej i niezapomnianej zabawy.

Wielbiciele ciepłego, przyjemnego brzmienia powinni wybrać na wesele orkiestrę, posiadającą osobę, która umiejętnie gra na basie. Jest to dość niespotykane zjawisko, ale naprawdę warto się nad takim zespołem rozejrzeć. Wspomniany przeze mnie instrument idealnie wpasuje się do dźwięków weselnej muzyki. Pamiętajmy, iż grający na takowym instrumencie musi naprawdę dobrze wykonywać swoją pracę, aby nie zepsuć charakteru oraz większej części oprawy muzycznej. Dźwięki basu bardzo łatwo zmusza ludzi do tańca.

Nie przeszłabym obojętnie obok orkiestry, posiadająca „perełkę”, osobę wspaniale wykonującą pracę na perkusji. Niezwykle dźwięczny instrument pasujący do imprezy weselnej. Oczywiście, przy wyborze perkusji, trzeba pamiętać, iż nie jest to cichy element muzyczny, ale naprawdę polecam się na niego skusić. Najczęściej tego typu instrument muzyczny wykonuje bezbłędne brzmienie, co bardzo ułatwia pracę pozostałych osób, będących w składzie orkiestry muzycznej.
Wracając do wokalu, miło jest, kiedy śpiewająca jest nie tylko kobieta, ale też mężczyzna. Czyż nie będzie to piękne uzupełnienie i trafne nawiązanie do najważniejszych osób na uroczystości-Młodej Pary? Dwie osoby wokalne to również łatwiejszy wybór utworów, zarówno dla kobiety i mężczyzny. Spokojnie można wybrać do swojego repertuaru, piosenki będące wykonywane przez duet. Wspaniale słuchać tego typu piosenek, ponieważ takie utwory trafią do większości zaproszonych uczestników.

Specyficznym, jednoosobowym, zespołem jest DJ weselny. Jeśli Para Młoda pragnie zorganizować bardzo nowoczesne wesele, musi zaprosić na imprezę taką osobę. Niestety wtedy też nie można spodziewać się utworów wykonanych na żywo, ale muzyki puszczanej, z wcześniej przygotowanej, składanki. Moim zdaniem nie jest to złe wyjście, kiedy mamy pewność, że większość gości doskonale będzie się bawić przy tego typu oprawie muzycznej. Mając na uwadze zdanie uczestników, złym wyborem tego typu muzyki, będzie większość ludzi w starszym wieku. Sądzę, iż trudniej będzie im się zabawić przy nowoczesnych brzmieniach.
Doskonałą alternatywą jest także wybór mieszany, czyli zarówno orkiestra jak i grający DJ, na danym weselu. Ku zadowoleniu wszystkich, jak widać można połączyć zarówno klasyczną, wszystkim dobrze znaną muzykę grającą przez zespół weselny z DJ, nadającym temu wszystkiemu nowoczesności. Ktoś może w tym momencie stwierdzić, że wydatek wynajęcia i zespołu, i DJa jest podwójny, z pewności ci ludzie mają odrobinę racji, ale przyjemność z takiego widowiska jest podwójna. W moim przekonaniu takie wyjście zadowoli każdego z uczestników wesela, nie tylko młodych, ale też starszych, mogących pobawić się w rytm granej muzyki przez orkiestrę. Z doświadczenia wiem, że Młoda Para często wybiera także orkiestrę weselną na uroczystość wyprawianą w dniu ślubu, a na następny dzień, czyli znane wszystkim, poprawiny przyjeżdża DJ. Pamiętać trzeba, że na takiej uroczystości wszyscy powinni bawić się doskonale.

Jak widzimy, wybór orkiestry weselnej, DJ, czy zespołu wcale nie należy do prostych. Trzeba zwrócić uwagę na różne elementy, typu wokaliści, wybrane przez grupę instrumenty oraz poprawność wykonywanych utworów. Wiadomo też, że ostateczny wybór należy do Pary Młodej, ale nawet oni powinni zasięgnąć rad innych ludzi, a może znajdą wymarzone wyjście z tej sytuacji. Nie zapominajmy również, że zarówno wielki zespół muzyczny, powiedzmy pięcioosobowy może stać się równy zespołowi dwuosobowemu, wtedy kiedy w obu przypadkach wykonana praca, świetnie wybrany repertuar jest na światowym poziomie oraz, co najważniejsze sprawi radość wszystkim zaproszonym przez Młodą Parę, gości. Naprawdę trzeba pamiętać, że nie ilość członków zespołu się liczy, ale jakość i styl wykonania pracy, tu, najlepszymi jurorami będzie ilość osób świetnie bawiących się w rytm granej muzyki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s