Zespoły weselne Orkiestry Kapele

Zespół weselny – recepta na sukces.

Zespoły, które są w stanie zagrać muzykę na żywo są zazwyczaj rozchwytywane i bardzo łatwo przychodzi im zdobywanie zleceń na oprawę różnych imprez. Mogą to być zarówno studniówki, wesela czy eventy firmowe. Popularność i brak wolnych miejsc w kalendarzach nie powinna nikogo dziwić, zwłaszcza gdyż zespół potrafi zapewnić fantastyczną zabawę często do białego rana. Dlatego, gdy chcemy mieć naprawdę świetny zespół na naszej imprezie, to warto pomyśleć o jego rezerwacji z wyprzedzeniem, gdyż na ostatnią chwilę będziemy zmuszeni wziąć co zostało.
Na sukces zespołu składa się kilka istotnych rzeczy, a jedną z nich na pewno jest to, w jakim stopniu mają opanowane instrumenty na których grają. Wydaje się to oczywiste, ale czasami można spotkać się z tym, że w kapelach ewidentnie brakuje swobody grania albo co gorsze wyczucia muzyki, przez co niestety później jakość wykonywanych utworów znacznie spada. Nie da się dobrze spisać w czymś, czego nie mamy opanowanego do perfekcji. Czysta gra i zgranie z innymi członkami kapeli to podstawa. Sukcesowi może również sprzyjać bogaty repertuar, im bogatszy katalog utworów, które zespół jest w stanie zagrać tym lepiej. Oczywiście branie pod uwagę sugestii potencjalnych klientów, również jest bardzo ważne. Jeśli kapela chętnie przygotuje utwory, które zapragnie mieć np. młoda para na swoich ślubie to również odbije się głośnym echem i zainteresowanie takim zespołem znacznie wzrasta.
Bardzo ważny jest również image kapeli, tego jak się prezentują na scenie oraz jak sprawdzają się w kontakcie z klientami, a co więcej podczas imprez. Schludny wygląd to podstawa każdej dobrej kapeli oraz dopasowanie strojów do uroczystości. Trochę razić może kiedy podczas weselnego przyjęcia dostrzeżemy na scenie grajków w t-shirtach i spodenkach, a podczas luźnej imprezy w garniturach. Zespoły weselne powinny mieć klasę. Wyczucie i dobry gust tutaj również odgrywa ważną rolę. Do tego dochodzi samo zachowanie członków kapeli, a mianowicie chodzi o niespożywanie alkoholu podczas występów, robienie krótkich przerw i odpowiednie słownictwo bez wulgaryzmów.
Kiedy to wszystko zbierzemy do jednego koszyka, to po pewnym czasie istnienia zespołu na rynku zyska on sławę, a na brak klientów na pewno nie będą narzekać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s